HB_001_Affordable Commercial Icon Government Category Icon HB_001_MarketRate Multifamily Category Icon HB_001_Renovation HB_001_SeniorLiving Chevron Down Close Button Hamburger Navigation Heart Icon Facebook Logo Usluga Logo Horizontal logo-Usluga-with-text Usluga Logo Instagram Logo Linked-In Logo Twitter Logo YouTube Logo Magnifying Glass Minus Button Minus Button Plus Button Plus Button Triangle Group Triangle Single

Jeni gati per disa trende ngjyrash? Ketu gjeni 7 tendencat per vitin 2022!


1- Brown-Toned Grays


Gri ne tonalitet Kaf, e lejojne dhomen te marre fryme lehte, qetesojne sistemin tone nervor si nje gjume i lehte nen nje drite te bute dielli. Keto ngjyra pershtaten me shume ne dhoma gjumi sepse jane te dizejnuara per gjendjen e qetesise. Padyshim kjo palete ne ambiente do qetesoje dhe pershendese me siguri dhe besim.


2- Creamy Whites


Nje ngjyre e Bardhe e ngrohte eshte e perjetshme dhe qendron bukur me cdo dekor. Nderkohe qe keto nuanca punojne per te kompletuar nje dhomë gjumi ose sallon, gjithashtu na inspirojne dhe frymezojne gjate studimeve.


3- Terracotte


Nuanca Terrakote eshte joshese, qetesuese dhe nje ngjyre trend e momentit. Ka dicka te vecante per ngrohtesine dhe “tokesine” e kesaj ngjyre qe po bashkohet me gjithe cmendurite qe po ndodhin neper bote. Kjo nuance po hijeshon dhomat qe kane me shume qarkullim, nga kuzhinat tek sallonat apo librarite. Dizenjuesit sugjerojne te perdoret terrakota me se shumti ne aksesore, si nje vazo e mbjelle, stol ose edhe pjese me te medha si psh nje kolltu apo kend ne nuancen terrakote.


4- Soft Gray Natural Greens


Jeshile te lehta natyrale ne nentone Gri. Asnje ngjyre tjeter nuk te sjell nder mend imazhet e natyres dhe optimizmit njesoj sic e ben jeshilja. Kjo eshte arsyeja pse shume dizenjues po shkojne me kete nuance per vitin 2022. Ka shume nuancA te jeshiles qe do vazhdojme ti shohim duke perfshire ketu jeshilen e leHte me nentone gri e deri tek nje ngjyre smeraldi e forte dhe e thelle. Natyra komplementare e pandare e nje ngjyre jeshile shkon mire me literalisht cdo dhome apo ambient.


5- Violet


2022 po therret per ngjyra interior qe te mbushin jetet tona me vibrim, gezim dhe pozitivitet. Nuancat e lejla-se kane rrenje mbreterore dhe sidomos vjollca me e lehte dhe tonet e lavender|livandos jane qetesuese dhe rikujtuese te gjerave te lumtura si perzierje karamelesh, lulesh dhe kohes se pranveres. Duke qene se kjo ngjyre eshte e thene te ngreje dhe sjelle nje buzeqeshje ne fytyren tuaj, nuk ka rregulla. Lyeni me kete nuance te lumtur muret e nje dhome gjumi, tualeti, madje dhe hyrjen e nje korridori.


6- Seaglass


Jeshile dhe blu jane nuancat e preferuara te momentit, me gurkalin qe eshte mesi I gezueshem. Gurkali kombinohet me qetesine e qendrueshme te blu-se mbreterore, optimizmin dhe natyren qe jane te pandara te jeshilja. Meqe gurkali ka nje elegance te kuptueshme qe enkurajon nje gjendje te qete, reflective, eshte nuance perfekte per nje dhome gjumi ose tualet. Gurkali eshte ngjyra e shplodhjes dhe e balances shpirterore e mendore.


7- Black


E zeza eshte magjepsese. Edhe me te gjithe terheqjen gravitacionale drejt ngjyrave te tokes ne 2022, nje nga ngjyrat me dramatike mban karten e fitueses dhe ajo eshte e zeza e thelle. E zeza e ben nje hapesire te ndihet shume me komode dhe intime. Dizejnuesit rekomandojne te zgjedhesh te lyesh nje bodrum, hapesire kreative si: studio muzikore ose nje tualet ne kete nuance te thelle. Eshte nje ngjyre e pershtatshme per te ndihmuar te vendosesh ne dukje elemente te tjere ne dhome si pelhura shumengjyreshe ose metale te sofistikuara.

SHIKO PRONAT